Medarbejdere i Trafikstyrelsen

Oversigten nedenfor indeholder information om medarbejdernes mailadresse (bortset fra en række medarbejdere ved Bornholms Lufthavn) og deres organisatoriske tilhørsforhold.

A

NavnStilling
Abdul Khaliqph.d.-studerende 
Adnan JelinTrafikplanlægger 
Ahmed L. ØzerCivilingeniør 
Alex KlugKonsulent 
Alexander TivedDiplomingeniør 
Alexander von Rauschenberg 
Alexandra RuspiniStudentermedhjælper 
Ali Altaf 
Allan BruhnBilsynsinspektør 
Allan HansenIngeniør 
Allan Hansen EkstrandSpecialkonsulent 
Anders JøndrupChefkonsulent 
Anders Georg Schou JensenVærkmester 
Anders Wiese HoogeKommunikationsmedarbejder 
Andreas Højgaard KavalarisFuldmægtig 
Anette DalitzRegnskabsmedarbejder 
Anette FlyngborgKontorfuldmægtig 
Anita SørensenController 
Anita Vannus-NielsenFuldmægtig 
Ann BechRegnskabsmedarbejder 
Anna KetelsenStudentermedhjælper 
Anna Bonne RasmussenStudentermedarbejder 
Anna Katrine BarslundChefkonsulent 
Anne Fischer OlesenFuldmægtig 
Anne Mette Schock JepsenSpecialkonsulent 
Anne Terese Rindsig LaursenStudentermedarbejder 
Anne-Marie ValentinServicemedarbejder 
Anni BilsboKontorfuldmægtig 
Artur MeinildCivilingeniør 
Arvid Scheldrup-Andersen 
Asbjørn Grarup 
Asbjørn Kåre AndersenStudentermedhjælper 

B

NavnStilling
Benedikte HaugeIngeniør 
Benita LindbergKontorelev 
Bent PedersenController 
Bente MeibornSpecialmedarbejder 
Birgitte RandrupChefkonsulent 
Birgitte Lund OlsenFuldmægtig 
Birgitte T. SørensenFuldmægtig 
Birte GrevenhoffKontorfuldmægtig 
Bjarne JepsenSpecialarbejder 
Bjarne L. RudeLuftfartsinspektør 
Bo FeldbergLuftfartsinspektør 
Bolette DaugaardJernbaneinspektør 
Brian NielsenServicemedarbejder 
Brian Nimb BechSpecialmedarbejder 
Brian Vesth PerssonSpecialmedarbejder 
Britt Skovdal RasmussenSekretariatschef 

C

NavnStilling
Camilla RasmussenLufthavnsmedarbejder 
Caroline TastesenFuldmægtig 
Casper BellincampiStudentermedhjælper 
Cathrine ScheuermannStudentermedarbejder 
Cecilie MortensenStudentermedhjælper 
Cecilie MortensenStudentermedhjælper 
Charlotte BurgessChefkonsulent 
Charlotte StreitKontorfuldmægtig 
Charlotte Juul JacobsenStudentermedhjælper 
Christian BjergfeltLuftfartsinspektør 
Christian HackeJernbaneinspektør 
Christian ThorhaugeKontorchef 
Christina DideriksenLufthavnschef 
Christina DomeniciFuldmægtig 
Christina  Devald WeidichStudentermedhjælper 
Christina Steiner VedelIT-supporter 
Christine PallesenFuldmægtig 
Claus B. JørgensenSpecialkonsulent 
Claus GerlénLuftfartsinspektør 
Claus Andreas IpsenDriftsleder 
Claus Ove AndreasenDriftstjeneste 
Connie LouKontorfuldmægtig 

D

NavnStilling
Dennis Lemberg Carlsenlufthavnsoperatørelev 
Diana Rose JørgensenFuldmægtig 
Dorte WadumChefkonsulent 
Dorthe LaursenSpecialkonsulent 

E

NavnStilling
Elif Tekin-FiratIngeniør 
Erik GrevyLuftfartsinspektør 
Erik Ravndal JensenIT-koordinator 
Erland  SalbergInspektør 
Eva A. NielsenInspektør 
Eyvind Lyberth NielsenSystemadministrator 

F

NavnStilling
Finn JørsbyLuftfartsinspektør 
Finn LarsenLuftfartsinspektør 
Flemming OlsenDriftstjeneste 
Flemming PetersenBilsynsinspektør 
Flemming K. MadsenLuftfartsinspektør 
Flemming S. ChristensenLuftfartsinspektør 
Frank ThrusholmChefkonsulent 
Frank V. LindsøOverassistent 

G

NavnStilling
Gitte NyborgKontorfuldmægtig 
Gitte TvarnøSpecialkonsulent 

H

NavnStilling
Hanne SkovstedChefkonsulent 
Hans Christian WolterSpecialkonsulent 
Hashmat SuleimankhelIT-supporter 
Heidi ElshaveOverassistent 
Helene DupratFuldmægtig 
Helle JensenServicemedarbejder 
Helle ViltoftSpecialkonsulent 
Helle Stjerneholm PedersenKoordinator 
Henning VadstrupKonsulent 
Henning L. KristensenChefkonsulent 
Henriette Opsanger KvarmeFuldmægtig 
Henrik JacobsenLuftfartsinspektør 
Henrik KristiansenLuftfartsinspektør 
Henrik MichelsenLuftfartsinspektør 
Henrik SandumLuftfartsinspektør 
Henrik Severin HansenChefkonsulent 
Henrik WranérIngeniør 
Henrik Lars JensenLuftfartsinspektør 
Henrik Møller AndersenLuftfartinspektør 
Henrik Vedel OlsenBilsynsinspektør 
Husna JahangirFuldmægtig 

I

NavnStilling
Ib Gram RasmussenBilsynsinspektør 
Iben Fløe PetersenKonsulent 
Ina P. AhrensbackFuldmægtig 
Inge MøllerDriftsassistent 
Inger Elise Kragh DammandOverassistent 
Iram AkbarFuldmægtig 

J

NavnStilling
Jakob JohansenStudentermedarbejder 
Jakob Møldrup PetersenFuldmægtig 
Jan AlbrechtKontorchef 
Jan JørgensenFuldmægtig 
Jan PerssonFuldmægtig 
Jan  Wiren BengtssonLuftfartsinspektør 
Jan C. LarsenLuftfartsinspektør 
Jan Claus JohansenDriftstjeneste 
Jan Friis SkaarupLuftfartsinspektør 
Janne GrothRegnskabsmedarbejder 
Janni  Torp KjærgaardKontorchef 
Javeria RiazStudentermedarbejder  
Jeanette L. StærkjærIT-supporter 
Jens FaberLuftfartsinspektør 
Jens HessellundTeknisk tjeneste 
Jens HorkSpecialkonsulent 
Jens  MaegaardBilsynsinspektør 
Jens Erik DitlevsenIngeniør 
Jens Henrik AndersenBilsynsinspektør 
Jeppe BerrigStudentermedhjælper 
Jes Herbo MadsenLuftfartsinspektør 
Jesper ClemensenJernbaneinspektør 
Jesper BildstedfeltLuftfartinspektør 
Jesper ChristiansenOverassistent 
Jesper JukicIngeniør 
Jesper DahlfeltLuftfartsinspektør 
Jesper MikkelsenKontorfuldmægtig 
Jesper RasmussenVicedirektør 
Jesper Holm NielsenLufthavnsbrandmand 
Jesper Longsholm SkovLuftfartsinspektør 
Jess T. NørgaardFuldmægtig 
Jimmi HansenLufthavnsmedarbejder 
John Møller RasmussenIngeniør 
Johnni  KozuchSpecialarbejder 
Johnny BengtsonInspektør 
Julian SejrFuldmægtig 
Julie Agersnap KristensenFuldmægtig 
Julie FlagsøFuldmægtig 
Julie Holm ClementsenFuldmægtig 
Julie M. HansenFuldmægtig 
Julien GrunfelderTrafikplanlægger 

K

NavnStilling
Karin R. JensenOverassistent 
Karina SchkliaroffKontorfunktionær 
Karolin LovénKoordinator 
Katja DeichmannStudentermedhjælper 
Keld LudvigsenVicedirektør 
Keld ZülowSikkerhedschef 
Kenneth HinzeIngeniør 
Kent HansenKontorchef 
Kent NielsenCivilingeniør 
Kim BangsbostrandLuftfartsinspektør 
Kim Garde HaldBilsynsinspektør 
Kim Rosing-AsvidLuftfartsinspektør 
Kim  HøjlundInspektør 
Kim Keddi HansenUnderbrandmester 
Kim Predbjørn Dam RasmussenLufthavnsbrandmand 
Kirsten SønderbyLuftfartsinspektør 
Kirsten Falk MortensenFuldmægtig 
Klaus BagerskovLuftfartsinspektør 
Klaus PedersenLuftfartsinspektør 
Klaus RousingProjektleder 
Knud RosingLuftfartsinspektør 
Kristian HaagensenKonsulent 
Kristian Elkjær HolmboeStudentermedarbejder 
Kristina FjellanderFuldmægtig 
Kristina Frendrup MosbækSpecialkonsulent 
Kurt HansenBilsynsinspektør 
Kurt NielsenServicemedarbejder 
Kurt Steen JensenBilsagkyndig 

L

NavnStilling
Lars ClemensenSystemadministrator 
Lars KongshammerIngeniør 
Lars MortensenCivilingeniør 
Lars SønderskovIngeniør 
Lars VærensLuftfartsinspektør 
Lars Colding LaustrupKontorchef 
Lars Rønnow KaasLuftfartsinspektør 
Lasse VestergaardFuldmægtig 
Lau Møller AndersenLuftfartsinspektør 
Laura E. ChristiansenStudentermedhjælper 
Laurits NielsenLuftfartsinspektør 
Leif FunchKontorchef 
Leif LorenzenKontorchef 
Lene BengtsonStudentermedhjælper 
Lene Frohn PetersenChefsekretær 
Lene JensenDriftsassistent 
Lene Tursø-FinnichCivilingeniør 
Linda HemdorffAssistent 
Line KochFuldmægtig 
Lis CaspersenChefkonsulent 
Lisbet Lykke HolmSpecialkonsulent 
Lise Aaen KobberholmKontorchef 
Lise-Lotte Elkjær AndersenFuldmægtig 
Lise-Lotte Olsen DeigaardLuftfartsinspektør 
Lisette SundienChefkonsulent 
Lizet PetersenKoordinator 
Lone RasmussenIngeniør 
Lone Smith SimonsenFuldmægtig 
Lotte KrambechCivilingeniør 
Lykke Marie ØsterlundFuldmægtig 

M

NavnStilling
Mads HeisingLuftfartsinspektør 
Mads  EklundLuftfartsinspektør 
Mads Gundelund GerlachKommunikationsmedarbejder 
Mads Wulff HarslundStudentermedhjælper 
Malene HøjbjergStudentermedhjælper 
Mansour Ameri 
Marco Kristoffer HansenLufthavnsoperatørelev 
Mari RuuhiFuldmægtig 
Maria DunbarStudentermedarbejder 
Marianne BaggeChefkonsulent (Udlånt til Jernbanenævnet) 
Marianne WintherChefkonsulent 
Marianne  Clod ZaunerKontorchef 
Marianne Kolze MøllerOverassistent 
Marie TorstensenStudentermedhjælper 
Marie-Louise Frøhlich BrødsgaardStudentermedhjælper 
Marie-Louise SvanbergFuldmægtig 
Martin Hellung-LarsenCivilingeniør 
Martin LarsenIngeniør 
Martin NissenFuldmægtig 
Martin RasmussenKontorfunktionær 
Martin RotvitLufthavnsmedarbejder 
Mette DamtoftKontorfuldmægtig 
Mette LindharthIT-supporter 
Mette MosgaardFuldmægtig 
Mette M. NielsenStudentermedhjælper 
Michael Berg NielsenStudentermedhjælper 
Michael HaarupBilsynsinspektør 
Michael IgelskiInspektør 
Michael Anker MatzLuftfartsinspektør 
Michael Rømer BeyerDriftstjeneste 
Michael Skovgaard LarsenIngeniør 
Micka Sinette M. ThorsenChefsekretær 
Mikael Spang-HanssenChefkonsulent 
Mikkel Høgh EichlerChefkonsulent 
Mikkel Steenstrup EmborgFuldmægtig 
Mogens BertholdServicemedarbejder 
Mogens TangøLæge 
Mona LagreliusChefkonsulent 
Morten BrokSpecialkonsulent 
Morten KellerLuftfartsinspektør 
Morten NielsenStudentermedhjælper 
Morten Hauerbach PedersenLuftfartsinspektør 
Morten Rosenbak JensenSpecialkonsulent 
Morten Winther JørgensenBilsynsinspektør 

N

NavnStilling
Nadia Zøllner JensenFuldmægtig 
Nadia PetersenKontorelev 
Nancy Elberg AdamsenAssistent 
Nicolai BundgaardKontorchef 
Niels B. BuchProjektleder 
Niels EssemannLuftfartsinspektør 
Niels FreesCivilingeniør 
Niels RemmerKontorchef 
Niels SelsmarkChefkonsulent 
Niels-Anders NielsenChefkonsulent 
Nikolaj WismannKontorelev 
Nikolas JørgesenFuldmægtig 
Nina ChasinStudentermedhjælper 

O

NavnStilling
Ole LynggaardKontorchef 
Ole PedersenLuftfartsinspektør 
Oliver Kæmpe NielsenLufthavnsoperatørelev 

Ó

NavnStilling
Óskar Ingi SigmundssonHavneinspektør 

P

NavnStilling
Palle Behrens LarsenLuftfartsinspektør 
Patrick Alexander LiebgottFuldmægtig 
Peer  LangbergLufthavnsmedarbejder 
Pelle MortensenFuldmægtig 
Per DargerSpecialkonsulent 
Per LarsenSpecialkonsulent 
Per NielsenLuftfartsinspektør 
Per SchmockKontorchef 
Per StrandSpecialkonsulent 
Per VeingbergKonsulent 
Per Friborg MadsenLuftfartsinspektør 
Per Henrik ZarzyckiSpecialarbejder 
Peter Adelhardt HøegFuldmægtig 
Peter Højgaard PedersenLuftfartsinspektør 
Peter Lundsgaard JørgensenCivilingeniør 
Peter MaltesenFuldmægtig 
Peter RaskLufthavnsmedarbejder 
Peter Bjørchmar ThomsenChefkonsulent 
Peter Dyrelund JakobsenIngeniør 
Peter Hald KristensenLuftfartsinspektør 
Philip Anthony ToghillGaragemester 
Pia Rossing SchäferAssistent 
Pia StarholmKontorfuldmægtig 

R

NavnStilling
Rasmus HalgreenKontorelev 
Rasmus  FriisCivilingeniør 
Rasmus Jon AlbersTrafikplanlægger 
Rasmus Raahauge JensenStudentermedhjælper 
Rie KjeldbergKontorfunktionær 
Rikke OlsenFuldmægtig  
Ronny Bo RasmussenLuftfartsinspektør 
Ryan SørensenLuftfartsinspektør 

S

NavnStilling
Sabine LundgaardFuldmægtig 
Sadia Akbar MananFuldmægtig 
Sanne Bøg KrogkærStudentermedhjælper 
Sanne S. JørgensenCivilingeniør 
Sebastian GuldbrandsenLuftfartsinspektør 
Sebastian Bjerring JensenStudentermedarbejder 
Signe ArrheniusFuldmægtig 
Simon Toft KristjansenStudentermedhjælper 
Simon  EspensenLuftfartsinspektør 
Sine AmelungFuldmægtig 
Sisse Tønnes HertzKoordinator 
Steen JonssenChefkonsulent 
Steen Riis ThomsenIngeniør 
Stefan  Moukhine LarsenStudentermedhjælper 
Steffen Possin MüllerCivilingeniør 
Steffen YipFuldmægtig 
Stig Andreas IpsenSpecialarbejder 
Stine ElnegaardStudentermedhjælper 
Stine Søndergaard MunkshøjFuldmægtig 
Susanne ElholmRegnskabsmedarbejder 
Susanne JosephsenLæge 
Susie SiewertKontorfunktionær 
Susie R. BerthelsenChefkonsulent 
Sussi LarsenKontorfunktionær 
Suzan PødenphantChefkonsulent 
Sven StrømKonsulent 
Svend Erik Gerberg SimonsenJernbaneinspektør 
Svend Vesterager MadsenLuftfartsinspektør 
Svend-Erik SørensenLuftfartsinspektør 
Søren Kyhn JørgensenLufthavnsbrandmand 

T

NavnStilling
Tage Hougaard SørensenLuftfartsinspektør 
Tanja  Tofte BøndergaardStudentermedhjælper 
Theo RabenbergKontorchef 
Thomas LarsenHavneinspektør 
Thomas OstenfeldChefkonsulent 
Thomas Rosenørn-Dohn Chefkonsulent 
Thomas B. HummelshøjPraktikant 
Thomas Dichman SvendBilsagkyndig 
Thorkild SaxeFuldmægtig 
Tina HenriksenRegnskabschef 
Tom AndersenLuftfartsinspektør 
Tom Kenneth KjeldsenLuftfartsinspektør 
Tom O. PetersenLuftfartsinspektør 
Tommy MortensenLufthavnsmedarbejder 
Torben AndersenLufthavnsmedarbejder 
Torben KammersgaardSikringsmedarbejder 
Torben LundbeckIngeniør 
Tove ViidOverassistent 
Trine Dalsgaard MadsenFuldmægtig 
Trine Dalsgaard MadsenFuldmægtig 

U

NavnStilling
Uffe Ærboe ChristiansenFuldmægtig 
Ulla MønsterDigitaliseringschef 
Ulla SunkeOverassistent 

V

NavnStilling
Vagn Larsen BoeskovLuftfartsinspektør 
Victor HollnagelIngeniør 
Vivian SørensenOverassistent 

W

NavnStilling
Winnie VestergårdChefkonsulent 
Kontakt

Trafikstyrelsen

Edvard Thomsens Vej 14

DK-2300 København S

(Mandag-torsdag 9-16, fredag. 9-15.30)

Telefon: 72 21 88 00 (Mandag-fredag 9-15)

info@trafikstyrelsen.dk

Sidst opdateret: 04.06.2014